Nachádzate sa na stránkach, ktoré môžu obsahovať informácie určené iba odbornej verejnosti v oblasti zbraní, streliva a vojenského materiálu.

JET PROTECTOR® je bezpečná alternatíva.

Image
JPX JET PROTECTOR a jeho kabelková verzia GUARDIAN ANGEL

V tomto roku, sa dostane na Slovenský trh novinka z oblasti neletálnych (nesmrtiacich) zbraní. Ide o výrobok švajčiarskej spoločnosti Piexon AG, vo svete predávaný pod patentovanou značkou JET PROTECTOR®. Je to zbraň kategórie „D“, dostupná od 18 rokov bez zbrojného preukazu. Z pohľadu užívateľa musia neletálne prostriedky vyvinúť vysoký účinný výkon, resp. zastavovací účinok, za podmienky minimalizácie rizika trvalého poranenia, aby mali význam pre praktické využite. V prípade, že sú v tomto ohľade pochybnosti, vedie to k zneisteniu a zdržanlivosti pri zodpovedajúcom nasadení prostriedku. Užívateľ sa musí spoľahnúť, že sa produkt dá pri dodržaní špecifických bezpečnostných pravidiel nasadiť bez obáv , aby u proťajšku spôsobil trvalé poškodenie. Produkty JET PROTECTOR®, sú skonštruované s dôrazom na vysokú bezpečnosť a testované v popredných Švajčiarskych inštitútoch.

Ako JET PROTECTOR® funguje ?

JPX Jet Protector je najmodernejším a najvýkonnejším prenosným systémom určeným pre kvapalné dráždivé látky a predstavuje kvantový skok vo vývoji v porovnaní s konvenčnými sprejmi tzv. „kasermi“. JPX je vybavený revolučným systémom pohonu Piexon, vďaka ktorému dosahuje efektívny akčný rádius 7 metrov, pri rýchlosti lúča 180 m/s. Veľmi jednoduchá manipulácia a silná účinná náplň s kapsaicínom urobili JPX veľmi známym u polície a u justičných orgánov západnej Európy, Ameriky a Japonska. Funkcia JPX nie je závislá na elektronike, alebo na nejakom zdroji prúdu, prípadne nestabilného stlačeného plynu, čo robí zariadenie extrémne spoľahlivým za všetkých poveternostných podmienok. Každý zásobník obsahuje dva samočinné náboje. Dobíjanie je sekundovou záležitosťou. Vo zvláštnej výbave sa JPX dodáva s integrovaným laserom.

Image
Image

Funkcia systému výstrelu dráždivej látky

V porovnaní s bežným sprejom s korením vytvárajú produkty JET PROTECTOR® iba minimum vzdušne rozptýlených látok, ktoré by mohli viesť k nežiaducej kontaminácii prostredia. Takto sú produkty JET PROTECTOR® vhodné aj pre nasadenie v uzavretých priestoroch. Precízny švajčiarsky výrobok spĺňa všetky predpoklady, aby sa stal spoľahlivým pomocníkom pre širokú vrstvu užívateľov od fyzických osôb až po bezpečnostné zložky.


Image
Image

JPX JET PROTECTOR integrovaným laserom, otvorenou muškou a koľajničkou „Picatinny“ pre upevnenie príslušenstva

kontak nájdete na http://www.safegroup.sk/